Poklady mojí kuchyně aneb v čem vaříte vy?

Nastává čas farmářských trhů. Zajímá vás, kde se ty dobroty vypěstovaly nebo odkud k nám přicestovaly. Dál je to ve vašich rukou. Podívejte se, v čem je možné jídlo upravit a také s parádou naservírovat.

  • 31. 3. 2015 napsal admin Zdenka
  • mažér
  • 5899x
  • 1  (+1 / -0)

Pekáčky od výrobce https://www.simira.cz/nejedla se hodí do všech typů trub a také do myčky. Zajímavá barva a praktické velikosti keramického nádobí.

Krásná keramika od výrobce se jménem Ajda https://www.simira.cz/ajda . Pokud ještě neznáte výrobek  jménem Kvašák, tak pozorně čtěte. V tomhle obchůdku najdete mnoho velikostí i dekorů. Jsou zde recepty, jak a co zdravě kvasit. Zajímavá je miska k naklíčení čehokoli.

V ohni pálená keramika, to je něco. 1300 stupňů. Chtěla bych u toho někdy být. Výsledkem je neopakovatelná keramika z dílny https://www.simira.cz/hornet   Nabízí také, mimo jiné i již popsané kvašáky.

Jemně dekorovaná užitková keramika, tvořená s láskou od https://www.simira.cz/patrikfolir  Vyrábí také keramické krabičky na cokoli nebo máselničku, kterou vám představím později.

Nejen velikonoční klasika, beránek, od https://www.simira.cz/nkeramika .Rodinná firma, která vyrobí nebo nadekoruje keramiku na přání. Jejich nakličovadlo je naprosto dokonalé, lehce se v něm udržují ideální podmínky ke klíčení. Získáte čerstvé klíčené dobroty do salátů.

Ohněm pálená keramika z autorské dílny https://www.simira.cz/petrjurnicek vás jistě okouzlí. Krásné, jakoby perleťové odlesky glazur, dokonalé řemeslné zpracování. Je zřejmé, že práce je tady vášeň. Přečtěte si v profilu prodejce, jak keramika z jeho dílny vzniká,  jakým vývojem prošel i on sám. Pokaždé, když později vezmete do ruky kousek jeho keramiky, vybaví se vám i to množství práce, která se za tím skrývá.

Nejraději pracuje s tmavou burelovou hlínou pálenou na 1180 stupňů. Větší kusy zahradní keramiky jsou ze šamotové hlíny. V posledních letech  našel zalíbení v nejstarší historii svého  řemesla - snaží se o repliky keltské, germánské a slovanské keramiky.  Představujeme vám dalšího tvůrce https://www.simira.cz/pebike

Ještě malý tématický výběr. Od již představených tvůrců máselničky a  formy na bábovky.

Až půjdete z nákupu na trhu nebo jen z malého obchůdku u vás doma, přemýšlejte, jak s tím, co jste s pečlivě vybírali, naložíte. Odložte silikonové formy a plastové tácky někam na dno kuchyňských skříněk. Nebo je rovnou šetrně roztřiďte do odpadu a kupte si pořádné pomocníky. Je na ně totiž také krásný pohled.

Krásné Velikonoce, vydařenou nádivku a hodně úspěchů v kuchyni

přeje

Zdenka

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.