Je lepší kočka nebo pes?

Existují dva druhy lidí - lidé kočičí a lidé psí. Spory mezi těmito dvěma skupinami mají prý reálný základ - skutečně se jedná o dva odlišné lidské druhy?

  • 29. 3. 2015 napsal admin Radka
  • mažér
  • 2078x
  • 2  (+2 / -0)

Podle studií amerických vědců prý o nás výběr domácího mazlíčka prozradí i některé povahové rysy. Jak jste na tom vy? Máte raději kočky nebo psy?

Milovníci koček prý bývají introvertnější než pejskaři, pejskaři jsou lidé aktivnější, vstřícnější a mají tendenci dodržovat pravidla. Pro milovníky koček je důležitá účelnost a prý také mají o něco vyšší inteligneci.

7 důvodů proč jsou lepší psi:

1. Psi vás dokáží rozesmát (Pejskaři se prý smějí častěji než majitelé koček).

2. Psi Vám pomohou vytvářet nová přátelství (S pejskem prostě občas usíte ven, potkáte se s jinými podobně postiženými a společné téma je více než zjevné.)

3. Psi nás udržují ve formě (Pravidelné procházky jsou skvělým způsobem pohybu a pohyb v přírodě uklidňuje a posiluje zároveň.)

4. Psi jsou věrní. (Pravdou je, že toho se od koček příliš nedočkáte)

5. Psi jsou hrdinové (Dokáží vyčenichat bomby, najít pohřešované nebo vystopovat zločince. Možná, že zrovna ten Váš mazlíček tohle nedokáže a radši se před zlodějem schová pod gauč, ale čistě teoreticky známe mnoho případů, kdy pes skutečně dojemně ochránil svou rodinu.)

6. Pes Vás poslechne (To od kočky nečekejte, i kdybyste se na hlavu stavěli "lehni a čekej" fungovat nebude. Pravda je, že existuje dost psů, kteří jsou na tom s posloucháním podobně jako kočky).

7. Psi mají šestý smysl (Existují psi, kteří umí předem upozornit na blížící se epileptický záchvat svého páníčka a někteří prý odhalují i rakovinu.)

7 důvodů proč jsou lepší kočky

1. Kočky jsou tiché (Těžko se vám stane, že si sousedi budou stěžovat na hlasité půlnoční kočičí mňoukání anebo nato, že kočka prokňučela celou dobu, co jste byli v práci).

2. Kočky jsou levnější (Krmit zvíře, které má 4 kg je něco jiného než krmit zvíře, které má kilo 40. Navíc si kočka občas přilepší sama nějakou tou myškou).

3. Kočka Vám neudělá takový nepořádek (Už jenom ty tlapičky jsou úžasně malinké. Kočka o sebe dbá a málokdy se dožaduje vstupu do domu, i když ji kape bahno i z břicha).

4. Kočky předou! (A to je strašně příjemné, údajně je předení také léčivé)

5. Kočka v posteli nezabere tolik místa. Koček se vejde do postele víc.

6. Kočka se vyvenčí sama. (Pokud ji tedy uděláte vrátka do dveří).

7. Kočky nežerou hovna. 

Ne nechci čtenáře dělit na dva tábory a nechci aby se mezi s sebou hádali. Pravdou je, že já sama nejsem ani vyhraněný pejskař ani "kočkař". Ale téma je to zajímavé. Jak to máte vy?

 

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.