Jak jsem potkala Zatíčko

Tak jsem se dnes vydala na svou obvyklou tůru po Praze. Tady schůzka, někde trocha té práce ve výloze. Tady mají dobré máslo a tady si kupuji kontaktní čočky.

  • 9. 12. 2018 napsal admin zdenka
  • medailonky
  • 1055x
  • 2  (+2 / -0)

Většina takových dní, kdy mám cestu do centra města, dříve nebo později skončí u Jany.

Jana je totiž moje zlatíčko, kamarádka a tak všechno. Nepodaří se to v životě často, že si s někým rozumíte i bez zbytečných slov. Známe se již pěkných 23 let.

Začalo to nevinně na kurzu němčiny. Já jsem tam naběhla jako matka 3.leté dcery a Jana jako mladé ucho.  A od té doby jsme si nablízku.

Byla jsem u počátků Janina zlatnického osamostatnění a u začátků podnikání. Možná jsem ji i tak trochu inspirovala, protože jsem celý život pracovala na vlastní noze.

O šikovnosti a houževnatosti Jany, není pochyb. Za ta léta prošla neuvěřitelným pracovním vývojem. Byla jsem a stále jsem vlastně poblíž jejího vývoje.

Svoje první zkušenosti čerpala ve svojí zlatnické dílně v Karlíně. Zde to ještě nemělo ty správné grády. První obchod se šperky vznikl v Petrské ulici a nedlouho po jeho otevření přišly do Prahy povodně a vše úplně zničily. Byla to katastrofa. Po prvotním šoku se moje zlato Jana oklepala a našla si malý krámek u metra Skalka v Praze 10. Byl to opravdu minikrámek, ale získal si brzy svoje příznivce.

Stýskalo se jí však po centru Prahy, po oblasti Florence a Karlína, kde se její zlatá kariéra vlastně pořád otáčí. Po dlouhém úsilí získala překrásné prostory u metra Florenc, kde Zlatnictví Janka sídlí dodnes a kam já vždy zaběhnu. I kdyby na chviličku, na kus řeči nebo kávu. Radím vám, aby jste to také vyzkoušeli. Není to totiž jen prodejna šperků, ale hlavně dílna, kde se nejen šperky opravují, ale také navrhují a na zakázku vyrábějí. Máte netradiční přání nebo opravu po babičce? Žádný problém. Můžete také donést svoje staré zlato jako protihodnotu k zakázce, nebo do výkupu. Nic není problém. Vymění vám zde baterky do hodinek, řemínky a zajistí i složitější opravy hodinových strojků.

Velkou specializací Zlatnictví Janka je výroba snubních prstenů. Můžete si zde vyzkoušet z velké palety vzorků a poté si nechat vyrobit svoje přímo na míru.

A už jsem tady, vstupuji do obchodu plného krásných, nutně potřebných věcí. 

 Já : Dobrý den, je tady dnes Jana?

 Oslovuji jednu z milých prodavaček.

Já : Ahooooj, jak se máš? Co Týna? Majda je v pohodě a ptá se, kdy přijedete péct cukroví?

Jana : Ahoj, to víš, mám toho hodně, jako vždycky, mám na tebe jenom chvilku. Dáš si káfíčko?

Týna je na plavání a vyzvedne ji děda. Tak tady dnes můžu být déle.

Já : Také mám jenom chvíli. Kdy uděláme novou výlohu?

Jana : Pořád sháním nějakou šikovnou prodavačku, nevíš o někom?

( To je pravda, tak pokud máte někdo chuť, pracovat v krásném prostředí Zlatnictví Janka, neváhejte napsat na admin@simira.cz )

A tak plyne náš normální hovor. Víme o sobě téměř všechno. Jana je i můj svatební svědek a jsme také mezi prvními návštěvami v porodnici.( To už je dávno ) Pečeme spolu každý rok vánoční cukroví. Možná mi rozumíte, co pro mě Jana znamená. Nevoláme si pravidelně, mnohdy se ani delší čas nevidíme, ale je to tam. Bez podmínek.

Když jsem sháněla sponzory do naší Letní dárcovské soutěže pro Kapku naděje, neváhala ani chvíli a darovala do hry krásný šperk, strom života, který již putoval ke svojí výherkyni.

 

Závěrem, jsem ráda, že Jana, jako zlatnictvíjanka.cz má svůj obchod také na Simiře.

Je jasné, že není nutné mít zástupy kamarádek, ale je dobré mít jednu takovou Janu.

Pokud se za ní chcete vydat osobně, víte kam a také již nyní víte proč.

Zdravím zlatíčko, Janu.

Zdenka

 

 

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.