Jak jsem si ušila vestu

Když jsem byla malá, pořád jsme na sebe něco šily. Později, když nás zavalil dostatek oblečení různých oděvních řetězců, šít jsem přestala

V poslední době mám čím dál větší touhu si zase něco ušít. Být originální a užít si práci rukama a vidět výsledek. Začnu zase se šitím, chci šít a mým cílem je se opět vrátit k řemeslu, které jsem uměla. Prvním počinem bylo předplatné časopisu se střihy.

Poté jsem se dost dlouho přemlouvala ke koupi materiálu,látky, která by se mi líbia. Na internetu je dost e-shopů a krásnými látkami, ale já tak trochu staromil. Musím si materiál prohlédnout a osahat. Což se ukázalo trochu problém. Na síti mají nekonečný výběr, ale na prodejně již je vše jinak. Nakonec jsem však vybrala a jde se na to.

Materiál a střih tedy mám a můžu se pustit do práce. Vybrala jsem si pohodlnou vestu, což byla asi na začátek trochu drzost. Prostřihy, šikmé proužky, podšívka, zip. Dalo mi to dost přemýšlení, ale bylo to jako s jízdou na kole. Vzpoměla jsem si. Střih jsem si vytáhla jedna báseň, naskládala a nastříhala látku a pustila jsem se do práce.

Látku jsem vybrala šedý prošev, zateplený a lehce fialkovou podšívku. Zip a druky v barvě starobronz. Rodina na mně valila oči, že jsem kus hezké látky rozstříhala na spoustu malých kousků. Vesta je projmutá a dolní část dvojitá a vyvolněná. Střih měl 8 dílů.

Šilo se mi báječně, vše sedělo. Postup jsem podle návodu asi nedodržela. Díly se sami skládaly podle pořadí. Zapotila jsem se při přišívání zipu, lesklá podšívka nechtěla spolupracovat. Zde by bylo na místě stehování, ale já jsem velice, velice pospíchala k cíli. Nakonec jsem vše zvládla pomocí špendlíků, ale příště bych jistě volila pomalejší verzi a nastehovala bych si všechny vrstvy. Stojáček již odolával jen mirně.

Výsledek se dostavil a vesta je na světě. Sedí mi a je hezká. Všem se líbí a já mám radost.

Asi není úplně dokonalá, někde bude zřejmě i nepřesná. Mně se líbí. Odpočinula jsem si, je to skvělý pocit něco vytvořit. Doporučuji všem něco vytvářet vlastníma rukama. nebudeme se bavit o ceně, protože jen materiál na vestu stál okolo 500 Kč a o mojí práci ani nebudeme mluvit. Ale ten pocit, ta radost z tvorby a hotové vesty. A to jsem moji Vestu ještě nevyvedla do společnosti. Já se těším!!!!

Závěrem, tvořte, cokoli. Je to prima.

Krásný den,

Zdenka

 

 

 

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.