Simira má za sebou skvělý rok a těší se na 2013!

Skončil rok 2012 a jak je na tom Simira v číslech?

Milí prodejci, zákazníci, přátelé!

S posledním dnem roku 2012 se uzavřel první kalendářní rok naší galerie SIMIRA.

Od března 2011, kdy jsme se začaly myšlenkou na SIMIRu poprvé zabývat, jsme urazily velký kus cesty a za to, že byla úspěšná, vděčíme Vám, tvůrcům, designérům a našim milým zákazníkům.

Dnes je SIMIRA vnímána jako dvojka na trhu mezi portály s handmade výrobky a veřejně dostupné údaje to potvrzují - jak podle počtu vystavených výrobků, tak podle indikátorů návštěvnosti a hodnocení vyhledávačů Seznam a Google. Zde je pár čísel, které ilustrují výsledky SIMIRA za prvních 8 měsíců po spuštění:

  • Více než 28.000 vystavených výrobků v celkové hodnotě přes 10.800.000 Kč.
  • Půl miliónu návštěv a několik tisíc prodaných výrobků.
  • Počet prodejců přesáhl 1600 a roste o 50% každý kvartál.
  • Návštěvnost a prodej výrobků na portálu se každý kvartál více než zdvojnásobí.
  • V soutěži WebTop100 o nejlepší weby v ČR se SIMIRA umístila v TOP 10 ze tří desítek nominovaných e-shopů.
  • Počet fanoušků na Facebooku dosáhl neuvěřitelných 4300 za pouhých 8 měsíců.
  • 99% zákazníků doporučuje nákup svým známým a hodnotí SIMIRU 4,7 body z 5 možných.

SIMIRA je na světě relativně krátkou dobu, ale již se může pochlubit dlouhou řadou velmi úspěšných prodejců. Mezi ty, kteří získali pozornost nejvíce zákazníků, patří Lesan se 101 prodanými produkty (šperky a jiné zboží), Charliee s 93 prodanými kusy (tepané šperky s chirurgické oceli), Miniart s 73 prodanými výrobky (šperky), Veverka s 66 prodeji (cínované šperky) a Loutkař s 57 prodanými produkty (dřevěné loutky a šperky).

Přestože šperky patří k nejvyhledávanějším artiklům, velmi dobře si vedou prodejci i jiných druhů zboží. Např. Šicí dílna květ (zástěry a prostírání), která se registrovala 15. listopadu, prodala za pouhých 6 týdnů 56 výrobků! Příkladem, že na Simiře se dobře prodávají i výrobky v relacích 700 – 2000 Kč, je např. Odrobinka, jejíž tuniky a ponča si zakoupilo 21 zákazníků.

Nejúspěšnější prodejce spojuje velké množství vystaveného zboží, obvykle mnoho desítek až stovek, a časté využití prezentace zboží v rubrice Prodejci doporučují na titulní straně.

Co chystáme pro 2013?

Máme spoustu skvělých nápadů, které chceme postupně realizovat. Brzy se o nich dozvíte. Aktuální výsledky o vývoji našeho portálu jsme Vám přinášely v uplynulém roce pravidelně každý měsíc, letos Vás s nimi seznámíme vždy po skončení každého čtvrtletí.

Přejeme Vám šťastný a harmonický rok 2013.
Simona a Radka

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.