A byl to podařený večírek.

Trvalo mi pár dní, než ve mně dozněly poslední tóny večírku, který pořádala Simira společně s Dětským krizovým centrem. Večírek s dražbou byl vyvrcholením naší společné práce, vašich šikovných rukou a našich organizačních schopností. A podařilo se.

  • 20. 3. 2016 napsal admin Zdenka
  • pro prodejce
  • 1707x
  • 0  (+0 / -0)

Byly jsme s Radkou napjaté jako struny. Zkušenosti s pořádáním takových akcí jsme neměly. Do poslední chvíle jsme se bály, zda přijdou všichni aktéři. Dorazí zvukař? Přijde hodně nebo málo lidí? Půjde dražba podle plánu? Naplánovaly jsme průběh večera dobře? Vše z nás opadlo, když se začali scházet první hosté. Klub FAMU byl dobrou volbou, podařilo se nám vytvořit velmi příjemnou atmosféru. A pak už to jelo.

Patricie Strouhalová a Libor Petrů byli skvělí. O jejich profesionalitě jsme se přesvědčovali celý večer. Báječně nás provedli celým večerem a hlavně dokázali vybičovat zúčastněné v dražbě.

Večírek zahájila Milli Janatková svým snovým vystoupením. Její zpěv, hudba i celkový projev pro mě byli k jedním  z nejhezčích překvapení večera. Milli je rovněž naší prodejkyní a její tvorbu si můžete na Simiře také koupit.

Po prvním vystoupení jsme se pustili do víru dražby. Dražily se vítězné výrobky soutěže Kreativci dětem, která proběhla na našem webu. Vítězné výrobky si můžete prohlédnout  zde. Mezi tvůrci se však zdvihla vlna solidarity a některé z výrobků nám věnovali do dražby zdarma nebo vyrobili další kousky přímo pro naši dražbu. Svým výrobkem přispěly také naše vážené patronky, A. Sobotová a J. Švehlová.

Pauzy mezi dražebními bloky jsme využili jednak k vystoupení hostů. Karolíny Gudasové a Jarmily Švehlové. Rovněž jsme představili zástupce Dětského krizového centra. 

Krátce nás seznámili se svou nelehkou prací. Všichni jsme v tu chvíli cítili, že jsme se sešli pro dobrou věc a dokázali jsme, že se o jejich činnosti zase dozvědělo o pár lidí víc. Budou si víc všímat, co se děje v jejich okolí a kam se v případě potřeby obrátit.

Podařilo se nám vydražit všechny výrobky, sníst všechny chlebíčky, vytvořit skvělou atmosféru. Máme dobrý pocit. Možná jsme Dětskému krizovému centru malinko pomohli se zviditelněním, penězi z dražby jsme trochu pomohli s jejich napjatým rozpočtem.

S čím jim však nikdo z nás nemůže pomoci, je jejich obětavá práce. Když si sáhneme do svědomí, kdo z nás by dokázal denně pomáhat dětem, mnohdy i úplně malým, kterým je ubližováno. Jak vytěsnit jednotlivé tváře po cestě z práce, odpočinout si a nabrat sil do dalšího dne? Já to nevím a nevím, zda bych to zvládla.

Ale pak už se jen vesele rozběhl večírek s hudebním programem.  Znáte Stinku? Tak to máte velké mezery a byla šance si ji poslechnout. A stálo to za to. Stinka také svou hudbu prodává na Simiře. 

Závěrem večera nás provedla kapela Sousedi Smíchov se svou velmi působivou hudbou. Pohoda, klid a sférická hudba. S Radkou už nám spadl balvan ze srdce a právě tahle hudba nás dokonale kolébala. Pánové udělali pohodičku také sobě. Bylo vidět, že se vyznají.

 

Děkuji všem, kteří nás podpořili, všem, kteří přišli a dražili. Samozřejmě děkuji našim tvůrcům za krásné medvědy.

Tak Radko, co vymyslíme příště?

 

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.