SIMIRádce

Ladíme?!

trumpetka | 27.5.2018 | 589× zobrazeno | hodnocení: 1 | 1 komentář

Jak se sladit k letním sandálkům.

 Přichází teplé počasí a v souvislosti s tím nám přibyl nový kousek do našeho domácího botníku. Krásné a pohodlné sandálky mojí maminky v hezké a velmi specifické barvě. Jak barvu popsat? Nevím, tmavě meruňková, hnědočervená, cihlová s nádechem do růžova... Jsme v naší domácnosti tři ženy a tudíž dohromady vlastníme poměrně slušné množství oděvů, šperků a různých módních doplňků. Nenašly jsme mezi nimi však ani jeden kousek, který by byl v barvě sandálků, nebo takovou barvu alespoň částečně obsahoval. Je jasné, že se odstín na botkách dá sladit i s jinými barvami, na druhou stranu by ale nebylo špatné mít alespoň něco přímo „v barvě"   

Když jsem zjistily, že nic správně barevného doma nemáme, přišla na řadu otázka, zda něco koupit...nebo vyrobit? Mělo by to být oděvy nebo třeba šperky? Kupovat nové letní oblečení sladěné k sandálům jsem nakonec zavrhly. Nové oblečení není potřeba a využilo by se pravděpodobně pouze v letní sezóně. Volba tedy jednoznačně padla na doplňky a protože v sobě každá máme trošku toho rukodělného umu, rozhodly jsme se, že něco vyrobíme.

V této chvíli se však opět navrátil problém s velmi zvláštní barvou sandálků. Vlastníme široké spektrum korálků, přízí, látek a dalšího potenciálního maretiálu k výrobě, ale v dané barvě jsme objevily pouze jedno miniaturní klubíčko tenké příze, u kterého jsme si ani nebyly jisté, zda nám na něco kloudného vystačí. Další materál bylo potřeba zakoupit, nebylo to snadné, ale nakonec se mi podařilo v jednom brněnském korálkovém obchůdku objevit perličky dvou velikostí v odpovídající barvě, hurá!

   

V tuto chvíli už jsme mohly začít tvořit. Rozhodly jsme se, že nebudeme dělat velké množství kusů, ale vymyslíme čtyři až pět doplňků, které spolu půjdou různě kombinovat a z pár kousků nám tak vznikne mnoho kombinací a variant využití.

 

Malé klubíčko nakonec úplně těsně vystačilo a vznikl nám tak první kousek, háčkovaná květina jako brož.

   

 Kromě klasického brožového můstku jsme na zadní stranu květiny přišily ještě malou sponku (krokodýlka) a tím se naše kytka stala multifunkční.

   

   

Teď už přišly na řadu korálky, což je obvykle moje parketa :) Jako první jsem se rozhodla vytvořit jednoduché náušničky. Je možné je zkombinovat s kterýmkoli dalším kouskem z této „kolekce" (kromě druhých náušnic). Můžeme je samozřejmě také nosit samotné, pokud toužíme jen po drobném, jednoduchém doplňku.

   

Druhým výtvorek z korálků (a třetím celkem) se staly další náušnice, stylově odlišné od předchozích. Rozhodla jsem se vytvořit větší, výraznější náušnice, které bude možno nosit jako poměrně výrazný šperk samy o sobě, a nebo je kombinovat s jedním z náhrdelníků (o tom až za chvíli).

Kulaté korálky jsem chtěla nakombinovat s něčím poměrně výrazně odlišným, avšak zároveň s něčím, co nebude příliš odvádět pozornost od kýžené barvy kulatých korálků. Nakonec padla volba na zlomky polodrahokamu Achátu a vznikly tak výraznější naušnice ve tvaru slz.

   

   

Následujícím, v pořadí čtvrtým kouskem se stal náhrdelník. Rozhodla jsem se pro jednoduchou, téměř minimalistickou kombinaci drobnějších korálků a kroužkového řetízku, ke které půjdou pěkně zkombinovat první drobné náušnice.

   

Po dlouhém promýšlení a probírání korálkových a komponentových zásob jsem se nakonec rozhodla na jednoduchý náhrdelník přece jen ještě jeden malý ozobný detail přidat. Vybrala jsem stříbrnou kovovou květinu s jednou větší perličkou a zavěsila je pod sebe do malého závěsu.

   

Posledním kouskem naší nové „kolekce" se stal druhý náhrdelník, delší, než ten předchozí. Tentokrát jsem korálky zkombinovala s kousky řetízku s oválnými očky a opět jsem k nim přidala také zlomky Achátu.

   

K tomuto druhému náhrdelníku krásně ladí oboje náušnice a je možné ho dozdobit i háčkovaným květem.

   

 

Vše se krásně povedlo a ladí nám to k sobě, z fáze výroby přecházíme do fáze nošení:)

       

       

 

Všem přeji krásné dny!

trumpetka

Napsat příspěvek

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.

Zadejte Vaši registrační emailovou adresu.

Storno

Nemusíte si pamatovat všechno!

www.simira.cz nemusíte nosit v hlavě, občas se sami připomeneme e-mailem. Nepropásněte nové soutěže o zajímavé ceny, nejžhavější produktové novinky ani informace o off-line trzích.


Prosím zadejte platnou e-mailovou adresu.

Děkujeme za přihlášení k odběru novinek!

Získejte řadu dalších výhod!


  • Ušetřete čas při nákupu
  • Získejte přehled o stavu vašich objednávek
  • Nenechte si ujít možnost získat slevové kupóny našich prodejců
  • Ovlivněte dění na Simiře svými postřehy a názory
  • Komunikujte přímo s výrobcem a dohodněte detaily své objednávky
  • Nechte si vyrobit své zboží na míru

Chci se registrovatTrvá to jen chviličku :-)