SIMIRádce

waso1

Profil

 

Svět skla, je kouzelný svět, který mne přitahuje a obdivuji jeho křehkou krásu. Pomalu se snažím i já do tohto světa proniknout. Sice prstíky jsou dořezané, ale výsledek stojí za to. Pracuji spíše s drobnou vitráží.

A jak můžete vidět, tak jsem nakoukla také do tajů vlny : o) a dále pracuji s přírodními kameny a vytvářím z nich cínované šperky. Tyto můžete shlédnou na mém druhém profilu pod nikem WASO  .

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Historie skla (Wikipedia)

Od doby kamenné se používal přírodní obsidián na výrobu ostrých nástrojů. Podle archeologických nálezů lze předpokládat, že první skutečné sklo vyrobili na pobřeží severní Sýrie, Mezopotámie nebo ve starověkém Egyptě. Nejstarší známé skleněné objekty z poloviny třetího tisíciletí před n. l. byly korálky, vyrobené možná jako náhodný vedlejší produkt při zpracování kovové rudy nebo při glazování egyptské keramiky (fajánse). Zpočátku bylo velmi nečisté a užívalo se na výrobu ozdob, šperků, amuletů a malých nádobek na vonné oleje. Velký pokrok ve výrobě skla udělali Římané, kteří vyráběli čiré sklo a v pozdější císařské době dosáhla výroba skleněných pohárů a nádob velmi vysoké technické úrovně

Od 10. století se začínají okna chrámů a katedrál zasklívat často figurálními barevnými vitrážemi. Od 15. století se zasklívají i okna paláců, radnic a bohatých domů, zprvu technikou vitráže, od 16. století i většími tabulkami. Významným střediskem výroby zrcadel, ozdobného a luxusního skla jsou Benátky, výroba skla se rozvíjí také v Čechách (český křišťál). Zároveň se rozvíjí výroba skla pro optické účely (čočky, zrcadla, hranoly), velkých zrcadel a tabulí a od 19. století masová tovární výroba tabulového i obalového skla. Ve 20. století se dále rozvíjejí výrobní technologie, vznikají nové druhy skla a nová použití ve vědě a technice (skleněná vata, vakuová technika, obrazovky, optická vlákna atd.) Sklo se stává důležitým stavebním materiálem (velkoplošná okna, obklady budov, drátosklo, luxfery, pěnové sklo). V technice se uplatňují i jiná než křemičitá skla.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Malá ukázka mé práce.

 

Tarotová karty - velikost A 5:

VI.  Zamilovaní                                         V. Velekněz                  

  image    image 

IV. Vůz                                                      IX. Poustevník

   image    image

_____________________________________________________________

OSTATNÍ: 

      

              

      

       

   

   

 

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.

Zadejte Vaši registrační emailovou adresu.

Storno

Nemusíte si pamatovat všechno!

www.simira.cz nemusíte nosit v hlavě, občas se sami připomeneme e-mailem. Nepropásněte nové soutěže o zajímavé ceny, nejžhavější produktové novinky ani informace o off-line trzích.


Prosím zadejte platnou e-mailovou adresu.

Děkujeme za přihlášení k odběru novinek!

Získejte řadu dalších výhod!


  • Ušetřete čas při nákupu
  • Získejte přehled o stavu vašich objednávek
  • Nenechte si ujít možnost získat slevové kupóny našich prodejců
  • Ovlivněte dění na Simiře svými postřehy a názory
  • Komunikujte přímo s výrobcem a dohodněte detaily své objednávky
  • Nechte si vyrobit své zboží na míru

Chci se registrovatTrvá to jen chviličku :-)