SIMIRádce

Léčivé účinky kamenů

barribate | 6.11.2016 | 1847× zobrazeno | hodnocení: 2 | 0 komentářů

Léčivé účinky kamenů a minerálů...

Achát - uzemňuje a dodává citovou, tělesnou a rozumovou rovnováhu. Napomáhá k tomu, aby jeho majitel přijímal sám sebe, podporuje sebedůvěru. Vylepšuje duševní život, posiluje schopnost soustředění. Láska achátu k pravdě dodává člověku odvahu, aby byl sám k sobě upřímný, dokáže vyvolávat vzpomínky. Povzbuzuje k tichému rozjímání a zužitkování životních zkušeností vedoucích k duchovnímu růstu a vnitřní stabilitě. Pomáhá překonávat negativní pocity a zahořklost, kterou někdy nosíme v srdci. Léčí vnitřní zlobu, posiluje lásku a dodává odvahu k jejímu novému hledání. Navozuje pocit bezpečí a jistoty, neboť odstraňuje vnitřní napětí. Dokáže léčit citovou nevyrovnanost bránící přijímat lásku, povzbuzuje trávící proces a přináší úlevu při gastritidě. Léčí oči, žaludek a dělohu. Čistí lymfatický systém a slinivku břišní. Posiluje krevní oběh a léčí kožní nemoci.

Achát zelený - má receptivní energii a náleží elementu země. Zvyšuje duševní a citovou přizpůsobivost, zlepšuje schopnost rozhodování, pomáhá při řešení sporů. Nosí se také ke zlepšení zraku.

Achát mechový - kámen spojený s přírodou, se schopností obnovit narušenou rovnováhu. Osvěžuje duši a umožní spatřit krásu ve všem kolem. Užitečný kámen pro každého, kdo pracuje v zemědělství nebo je nějak spojen s botanikou. Jakožto kámen zrození pomáhá mechový achát při práci porodním asistentkám. Mírní bolest a zajišťuje zdárný porod. Jedná se o kámen symbolizující nový počátek a podporující odstraňování duchovních bloků nebo spoutání. Jako kámen hojnosti přitahuje mechový achát i bohatství. Zlepšuje sebedůvěru, odstraňuje strach a hluboko zakořeněný neklid, napomáhá rozvíjet sílu a schopnost vycházet s lidmi. Pomáhá schopnosti sebevyjádření a komunikace. Díky němu můžeme dosáhnout citové rovnováhy, omezit stres a zmírnit strach. Posiluje víru a naději. Urychluje uzdravování, funguje proti zánětům, pročišťuje oběhový a vylučovací systém. Pomáhá lymfatickému oběhu a povzbuzuje imunitní systém. Odstraňuje deprese, napomáhá předcházet hypoglykémii a dehydrataci, léčí infekce, nachlazení i chřipku a snižuje horečky. Zmenšuje otoky lymfatických uzlin a léčí i kožní nemoce.

Achát ohnivý - přináší pocit bezpečí a jistoty, má zjemňující účinky, je oporou v těžkých chvílích,chrání proti negativním vlivům a uhranutí. Je spojen s živlem ohně a napomáhá sexuálním aktivitám. Odstraňuje strach. Léčí žaludek, nervy, žlázy s vnitřní sekrecí, odstraňuje z těla návaly horka, dodává energii a vitalitu.

Alabastr- průsvitný sádrovec bílé barvy. Vytáhne veškerý balast – „a vše je jako z alabastru“. Pro všechny, kteří něco ukončili. Alabastr učí přijímat pravdu a pravdivý být, probouzí spirituální názory. Působí proti depresím, napětím a křečím svalů. Vnáší stabilitu, vnitřní klid, urovnává trávení, léčí konečník, stimuluje práci tkání.

Ametrín- je účinný v době dlouhodobých nemocí, spojuje vlastnosti citrínu a ametystu, odhaluje nerovnováhu. Uklidňuje, očišťuje od stresů a napětí, otevírá třetí oko, jeho silná očistná moc odstraňuje z aury a těla všechno jedovaté. Mimořádně účinný čistič krve a zdroj energie, který přispívá k regeneraci fyzického těla a posiluje imunitní systém. Blahodárně působí na vegetativní nervový systém a fyzické dospívání. Stabilizuje DNA a napomáhá okysličování těla. Ametrín léčí syndrom chronické únavy, potlačuje příliš silné vzrušení, deprese, poruchy trávení a vředy. Léčí rovněž únavu, malátnost, trvalé bolesti hlavy a poruchy spojené se stresem. Uvolňuje zablokování tělesného, emocionálního a duševního těla.

Ametyst - mocný kámen s obrovskou ochrannou silou a schopností velké léčivé síly. Brání před psychickými útoky. Podporuje střízlivost, překonává závislosti a bloky všeho druhu. Působí příznivě na rozhodování, podporuje proměnu záměrů ve skutečnost. Uklidňuje a sjednocuje, pomáhá proti nespavosti způsobené přílišnou aktivitou mysli a chrání před opakujícími se nočními můrami. Zlepšuje paměť i motivaci, pomáhá zapamatovat si sny a správně jim porozumět. Odstraňuje strach, vztek, obavy, zlobu, smutek a lítost. Pomáhá vyrovnat se s prožitou ztrátou. Otevírá cestu pro rozvoj intuice a podporuje tělesné vlohy. Ametyst podněcuje produkci hormonů. Vylaďuje systém žláz s vnitřní sekrecí a metabolizmus. Posiluje vylučovací orgány a imunitní systém, čistí krev, umí ulevit od tělesné, citové a duševní bolesti nebo od stresu. Zmírňuje bolesti hlavy a uvolňuje napětí, zmenšuje podlitiny, léčí rány a pomáhá odstraňovat otoky. Pomáhá při poruchách sluchu. Léčí nerovnováhu žaludečního a dýchacího systému. Napomáhá při kožních chorobách, buněčných poruchách a nerovnováze zažívacího traktu. Ametyst léčí nespavost a zajišťuje klidný spánek.

Aventurín zlatý - je výborným kamenem na zahnání obav a fobií všeho druhu. Přináší štěstí a hojnost, dodává radost ze života. Avanturín zlatý snižuje stres a působí proti depresi, omlazuje ducha. Je vhodný pro celkovou podporu zdraví a zvýšení fyzické energie. Při sexuálních dysfunkcích zvyšuje sexuální energii a proto se spojuje s druhou sakrální čakrou - odstraňuje z ní blokády. Používá se pro zmírnění otoků, hlavně na kloubech, ale i otoků hrdla. Pomáhá při nádorech a vředech. Zmírňuje revma a bolesti kloubů a páteře. Snižuje napětí v žaludeční oblasti, podporuje činnost jater a ledvin a pomáhá čistit organismus od toxinů. Napomáhá zharmonizovat stravovací návyky.

Aventurín zelený - pomáhá uklidnit a tišit bolesti srdce. Vrací věci zpátky pod kontrolu a dobře pomáhá ve škodlivých podmínkách. Zahání žaludeční nevolnost a rozptyluje negativní emoce i myšlenky. Jako všestranný léčivý prostředek přináší pocit vyrovnanosti a duševní pohody.

Amazonit - má obdivuhodnou filtrační schopnost. Blokuje geopatogenní zóny, pohlcuje vyzařovaní mikrovlnné trouby a mobilního telefonu. Měli bychom jej umístit mezi sebe a zdroj elektromagnetického záření. Jedná se o mimořádně uklidňující kámen. Pomáhá zmenšovat obavy a strach, odstraňuje negativní energii a rozčilení. Amazonit uzdravuje a otevírá srdeční i krční čakru, čímž napomáhá rozvíjet milostnou komunikaci. Otevírá rovněž třetí oko a zvyšuje intuici. Kámen rozptyluje negativní energii a uvolňuje bloky uvnitř nervového systému. Je prospěšný při léčbě osteoporózy, zubního kazu, nedostatku vápníku. Amazonit rovněž přináší úlevu v případě svalových křečí. 

Aqua aura -křišťál, který je na povrchu pokovený zlatem. Očišťuje čakry, uklidňuje auru, posiluje imunitní systém a je velmi silným ochráncem.

Akvamarín - symbolizuje odvahu, má velmi uklidňující energii, potlačuje stres. Je spřízněn s citlivými lidmi, vyvolává toleranci, překonává předsudky, napomáhá k sebevyjádření, odstraňuje bloky. Dobře slouží k léčbě bolestí krku, oteklých žláz a problémů se štítnou žlázou. Uvádí do rovnováhy hypofýzu a štítnou žlázu regulující hormony a růst.Prospěšně působí na oči, čelisti, zuby a žaludek, funguje proti krátkozrakosti i dalekozrakosti a uklidňuje příliš bouřlivé reakce imunitního systému. Pomáhá při senné rýmě.

Dumortierit - pomáhá na přecitlivělost, potíže s vylučováním, spálení sluncem, epilepsii, bolesti hlavy, nevolnost, zvracení, křeče, koliku, průjem a bušení srdce. Zklidňuje předrážděnost, posiluje sebelásku, přináší klid a úlevu. Zbavuje nesmělosti, stresu,únavy,posiluje vztahy a komunikaci.

Fluorit - čistí, odstraňuje a přeorganizovává v těle vše, co není v pořádku. Uzemňuje a vstřebává duchovní energii. Zvyšuje sebedůvěru, zručnost, tělesnou i duševní koordinaci a usnadňuje překonávání duševních problémů. Odstraňuje utkvělé představy, iluze a odhaluje pravdu. Fluorit také výborně pomáhá při učení a zvyšuje koncentraci. Blahodárně působí na zuby, buňky i kosti a dokáže napravovat i poškození DNA. Fluorit dokáže regenerovat kůži a sliznice, zejména v dýchacích cestách. Přispívá k hojení vředů a ran. Blahodárně účinkuje při nachlazení, rýmě a zánětech dutin. Zlepšuje fungování kloubů, přináší úlevu při artritidě, revmatizmu a bolestech zad. Pomáhá rovněž při bolestech spojených s chorobami nervového systému. Léčí kůži, z níž odstraňuje skvrny a vrásky. Lze jej použít během stomatologických zásahů.

Granát - dodává velkou energii, čistí čakry,užíván jako amulet. Povzbuzuje lásku, oddanost, podněcuje zíájem o druhého a vyrovnává sexuální touhy. Prospívá ve chvílích krizí, traumat. Umocňuje a čistí další krystaly. Otevírá srdce a zvyšuje sebedůvěru. Regeneruje tělo,léčí záda, čistí krev, podporuje metabolismus.

Howlit -  uklidňující kámen. Působí jako vynikající prostředek proti nespavosti, zejména pokud je způsobena příliš aktivní myslí. Howlit dává slovní vyjádření ambicím - duchovním i hmotným - a pomáhá při jejich naplnění. Učí trpělivosti a současně potlačuje vztek a nekontrolovatelnou zlost. Pomáhá překonávat přehnanou kritičnost a sobectví. Posiluje kladné povahové rysy. Dále uklidňuje mysl a výborně působí při usínání nebo meditaci, umožňuje klidnou a racionální komunikaci. Jedná se o kámen posilující paměť a současně vzbuzující touhu po poznání. Dokáže uklidnit rozvířené city. Udržuje rovnováhu vápníku v těle. Přispívá k dobrému stavu zubů, kostí a měkkých tkání. 

Chryzokol - pomáhá při meditaci a komunikaci. Krystal působí blahodárně na vztahy mezi lidmi. Dodává novou energii čakrám, posiluje vnitřní klid a vyrovnanost. Projevuje se  prospěšně rostoucí sebedůvěrou a vnímavostí. Zvyšuje osobní sílu a podněcuje projevy tvůrčích schopností. Pomáhá překonávat fobie, potlačuje negativní naladění a dodává motivaci.Léčí artritidu, choroby kostí, svalové křeče, potíže zažívacího traktu, vředy, krevní nemoci a problémy spojené s plícemi. Zbavuje játra, ledviny a střeva toxických látek. Zlepšuje okysličování krve a buněčné struktury plic, čímž se zvyšuje jejich kapacita. Napomáhá regeneraci slinivky břišní, reguluje hladinu inzulínu a udržuje rovnováhu v krvi. Posiluje svaly a uvolňuje svalové křeče. Hojí infekce, zejména krku a mandlí. Snižuje krevní tlak a léčí spáleniny. Posiluje štítnou žlázu a blahodárně působí na metabolizmus. Jedná se o vynikající kámen pro ženy, jelikož pomáhá potlačovat menstruační křeče. 

Jaspis - přináší klid a sjednocuje všechny aspekty života. Každá barva jaspisu přísluší jedné čakře. Tento kámen pomáhá při šamanských cestách a vybavování snů. Zajišťuje ochranu a uzemňuje energie těla. Pohlcuje negativní energii a současně pročišťuje a uvádí do rovnováhy čakry a auru. Přináší odhodlání k naplnění všech záměrů. Dodává odvahu pronikat ke kořeni problému. Podněcuje čestné chování k sobě samému. Nabízí pomoc během konfliktů, k nimž v životě nezbytně dochází. Napomáhá při rychlém uvažování. Zvyšuje organizační schopnosti a schopnost posuzovat věci jako celek. Povzbuzuje rozvoj představivosti a proměnu myšlenek v činy. Přináší pomoc během dlouhodobých nemocí nebo hospitalizace a dodává tělu energii. Jaspis podporuje oběhový systém, trávení a funkci pohlavních orgánů. Udržuje rovnováhu minerálních látek v těle. 

Jaspis obrázkový - vynáší na povrch potlačované pocity viny, nenávisti, závist, lásku a snaží se s nimi pracovat. Nese v sobě poselství z minulosti a kresby na jeho povrchu je možné i přečíst. Přináší harmonii, smysl pro správné proporce, přináší klid, odstraňuje strach,podporuje imunitní systém a čistí ledviny.

Jaspis Picasso - přináší odhodlání k naplění všech záměrů. Odstraňuje fyzické i mentální energetické blokády a přináší hluboký tok inspirace a kreativity. Podněcuje čestné chování k sobě samému. Jeho hlavním posláním je nalézt a probudit ve svém majiteli radost ze života. Účinně odbourává stres a navozuje hluboké pocity klidu a míru. problémy spojené s kostmi, podporuje vstřebávání vápníku a posiluje tlusté střevo.

Jadeit - je symbolem čistoty a vyrovnanosti. Stabilizuje osobnost a uvádí duši do souladu s tělem. Přináší soběstačnost. Dokáže odhalit negativní myšlenky skryté v hloubi duše a uklidňuje mysl. Napomáhá uvolnění emocí, zejména podrážděnosti. Jadeit pomáhá projevit, kým ve skutečnosti jsme. Účinkuje jako čisticí kámen napomáhající činnosti orgánů, jež mají na starost filtraci a vylučování. Jadeit působí léčivě na ledviny a nadledvinky. Odstraňuje z těla jedovaté látky, uzdravuje buněčný a kosterní systém a pomáhá hojit stehy. Zvyšuje plodnost, příznivě působí při porodu, vliv má na kyčle a slezinu, udržuje rovnováhu tekutin a poměr kyselého a zásaditého prostředí

Karneol - obnovuje vitalitu, motivaci a účinně stimuluje tvořivé schopnosti. Dokáže čistit jiné kameny. Dodává odvahu, přináší pozitivní pohled na život, rozhání apatii a motivuje k úspěchu v podnikání i dalších oblastech. Je užitečný při překonávání závislostí všeho druhu. Je mocným ochráncem před závistí, vztekem a zlobou. Utišuje zlost a brání vzniku negativních citů. Karneol povzbuzuje metabolizmus, aktivuje základní čakru, ovlivňuje ženské reprodukční orgány a zvyšuje plodnost. Jedná se o kámen, který dokáže překonat frigiditu a impotenci, léčí revmatizmus, artritidu, neuralgii a deprese. Reguluje tělní tekutiny a činnost ledvin. Urychluje léčení kostí a šlach. Pomáhá zlepšovat srážlivost krve. Karneol přispívá k lepšímu vstřebávání vitaminů a minerálů. 

Křišťál - je to nejúčinnější léčivý krystal a nejsilnější zesilovač energie na této planetě. Odstraňuje svalové křeče a chrání před radiací. Čistí a uzdravuje jednotlivé orgány, vede k hlubokému pročištění duše a spojení duševní dimenze s myslí. Vyskytuje se v mnoha barvách. Čirý křemen funguje na všech rovinách bytí. Zvyšuje duševní schopnosti a naladí vás k duchovnímu účelu, pro nějž jste vybráni. Pokud se použije při meditaci, dokáže křemen odfiltrovat všechny rušivé vlivy. Křišťál napomáhá soustředění a uvolňuje dosud uzamčenou paměť. Je to nejdokonalejší léčivý kámen a lze jej užít při řešení jakéhokoli problému. Podněcuje činnost imunitního systému a uvádí tělo do rovnováhy. Výborně působí při hojení popálenin. Čistí čakry.

Korál bílý - tyto Korály chrání proti depresím a zvyšují intelekt.

Korál růžový - Korály růžových odstínů nám navracejí harmonii srdce, tiší rozbouřenou mysl, pomáhají vyrovnat se s citovými výkyvy, zahánějí letargii a deprese. Jsou symbolem lásky a oddanosti. Jelikož nám růžový korál přináší harmonii a vnitřní klid, je velmi užitečným společníkem při meditaci. Slouží jako podpora našeho fyzického těla v případě nedostatečné výživy, také detoxikuje.

Kyanit (Disten) - přináší klid a vyrovnanost, rozvíjí intuici. Majitele vede k tomu, aby říkal pravdu, odbourává strachy a bloky, pomáhá v komunikaci, otevírá krční čakru. Léčí horečku, brzlík, krk, mozek, příštitná tělíska,odstraňuje infekce, snižuje hmotnost a vyrovnává jing/jang.

Labradorit - vysoce mystický a ochranný kámen vnášející světlo do života. Zvyšuje duchovní úroveň mysli a odklání nežádoucí energie od aury, brání úniku energie. Podporuje rozvoj intuice a jiných duchovních darů. Potlačuje strach, nejistotu a zklamání, posiluje víru v sebe sama i v celý vesmír. Odstraňuje z vědomí představy jiných lidí včetně myšlenek útočících na vaši auru. Labradorit uklidňuje příliš aktivní mysl a současně dodává energii vaší představivosti tím, že přináší nové myšlenky. Tento kámen léčí poruchy očí a mozku, přináší úlevu od stresu a reguluje metabolizmus. Uzdravuje nachlazení, dnu a revmatizmus. Upravuje rovnováhu hormonů a ulevuje od menstruačního napětí. Snižuje krevní tlak. Lze jej použít při radionickém léčení a hledání příčin nerovnováhy.

Lapis lazuli - otevírá třetí oko a udržuje rovnováhu krční čakry. Usnadňuje výklad snů, zvyšuje duševní schopnosti. Odstraňuje stres a přináší hluboký klid a mír. Dodává mimořádnou vyrovnanost a představuje klíč k dosažení duchovních znalostí. Podněcuje k převzetí odpovědnosti za vlastní život. Odhaluje vnitřní pravdu. Krystal přináší svému majiteli trvalé hodnoty v podobě čestnosti, soucitu a poctivosti. Usnadňuje vyjádření vlastního názoru a vnáší harmonii do konfliktů. Pomáhá v naslouchání druhým. Lazurit upevňuje milostné i přátelské vztahy a napomáhá při vyjadřování pocitů a emocí. Odstraňuje utrpení, krutost a strádání. Potlačuje bolest, zejména bolesti hlavy. Blahodárně působí na respirační a nervový systém, krk, hlasivky, štítnou žlázu, orgány zajišťující detoxikaci těla, kostní dřeň, brzlík a imunitní systém. Pomáhá při nápravě poškození sluchu a čistí krev. Účinkuje proti nespavosti a závratím. Snižuje krevní tlak.

Měsíční kámen (Adular) - je kamenem nových počátků a je vhodný pro všechny ženy. Je silně spjat s Měsícem a intuicí. Působí na utišení rozbouřených citů, zvyšuje intuici a empatii. Vyvolává srozumitelné živé sny, zejména v době úplňku. Uklidňuje přehnané reakce, je nabitý vstřícnou, pasivní, ženskou energií. Funguje pro všechny muže typu „macho" a přehnaně agresivní ženy. Uhlazuje narušenou citovou stabilitu a napětí. Hojí problémy horní části zažívacího traktu. Ovlivňuje ženský reprodukční cyklus a snižuje nerovnováhu a napětí spojené s menstruací. Je propojen s šišinkou, udržuje v rovnováze hormonální systém, stabilizuje nerovnováhu tělních tekutin a pomáhá naladit vnitřní biorytmické hodiny. Pomáhá v případech šoku a lze jej použít ke zklidnění hyperaktivních dětí. Pomáhá vstřebávat živiny, vylučovat jedovaté látky a zadržovat tekutiny. Přináší úlevu při degenerativních změnách kůže, vlasů, očí a některých orgánů, jako jsou například játra nebo slinivka břišní. Kámen také působí preventivně proti náměsíčnosti.

Mookait Jaspis - má receptivní energii,dodává hluboký klid a rovnováhu v každé situaci. Přináší touhu po nových experimentech a pomáhá čelit jejich důsledkům. Ukazuje všechny možnosti a pomáhá vybrat jednu správnou. Zmírňuje nervozitu a stres, stabilizuje tělo, posiluje imunitu. Léčí zranění, záněty horních cest dýchacích a uvolňuje suchý kašel. Aktivuje játra, slezinu a čistí krev.

Onyx - kámen, dodávající sílu, je oporou ve stresu a těžkých životních situacích. Přináší radost, vytrvalost a sílu. Pomáhá vyvolávat vzpomínky na minulost. Působí dobře na zuby, kosti, kostní dřeň, léčí krevní poruchy a nohy.

Obsidián vločkový (Sněhová vločka) - přináší úlevu a podporuje správné vnímání mysli. Jedná se o kámen zosobňující čistotu, zajišťující rovnováhu mezi myslí, tělem a duchem. Pomáhá rozpoznat špatné myšlenky a oprostit se od nich. Působí na kostru, cévy, zlepšuje krevní oběh.

Pyrit- energetický štít, blokuje negativitu a infekce.Pomáhá vyrovnat citovou nerovnováhu, dodává energii. napomáhá při méněcennosti a nedůvěře v sebe sama. Působí blahodárně na kosti a podporuje tvorbu buněk. Napravuje poškození DNA, vyrovnává úroveň meridiánů a pomáhá při poruchách spánku vyvolaných problémy se zažíváním. Posiluje trávicí trakt, příznivě ovlivňuje oběhový a respirační systém. Zvyšuje okysličování krve. Železný pyrit blahodárně působí na plíce, potlačuje astma a bronchitidu.

Růženín - pomáhá projevovat city, dodává lásku a krásu, podporuje něžnost, mírnost, přátelskost, nesobeckost, podněcuje citlivost a vnímavost vůči ostatním i sobě samému, podporuje fantazii, inspiraci a tvořivost, trpělivost, dává sílu k odpuštění, učí sebeúctě a sebelásce. Odstraňuje apatii, strach, zlost, nelibost a pocity viny. Má všestranné použití a účinky. Dodává energii, používá se k léčbě ledvin, srdce, jater, plic, mužských pohlavních orgánů a má vliv na mužskou plodnost. Ovlivňuje CNS, odvodňuje a odvádí z těla škodliviny, doporučuje se při rekonvalescenci. Uklidňuje a posiluje srdeční činnost, pomáhá při psychosomatických potížích, střevních problémech, léčí infekce močových cest, dutiny a nos. 

Rodonit - přináší citovou rovnováhu, navozuje pocit lásky a probouzí mysl. Podněcuje, čistí a aktivuje činnost srdce a srdeční čakry. Mimořádně pozitivní vliv má v případech sebepoškozování, odstraňování závislosti na jiné osobě nebo následků zneužívání. Kámen se vyznačuje silnou rezonancí se schopností odpouštět a napomáhá při hojení dlouhodobé bolesti a pocitu zneužití. Pomáhá budovat důvěru a mírní zmatky. Rodonit je vynikající hojič ran, léčí i poštípání hmyzem. Dokáže potlačit křeče. Blahodárně ovlivňuje růst kostí a činnost sluchového ústrojí. Léčí rozedmu plic, záněty kloubů a artritidu. Uzdravuje choroby imunitního systému, žaludeční nemoci, vředy a roztroušenou sklerózu. Podporuje činnost šišinky a léčí štítnou žlázu. Rodonit přináší citovou rovnováhu, navozuje pocit lásky a probouzí mysl. Podněcuje, čistí a aktivuje činnost srdce a srdeční čakry. Mimořádně pozitivní vliv má v případech sebepoškozování, odstraňování závislosti na jiné osobě nebo následků zneužívání. Kámen se vyznačuje silnou rezonancí se schopností odpouštět a napomáhá při hojení dlouhodobé bolesti a pocitu zneužití. Pomáhá budovat důvěru a mírní zmatky. Rodonit je vynikající hojič ran, léčí i poštípání hmyzem. Dokáže potlačit křeče. Blahodárně ovlivňuje růst kostí a činnost sluchového ústrojí. Léčí rozedmu plic, záněty kloubů a artritidu. Uzdravuje choroby imunitního systému, žaludeční nemoci, vředy a roztroušenou sklerózu. Podporuje činnost šišinky a léčí štítnou žlázu.

Rodochrozit - vnáší do života lásku a soucit. Působí na lásku, srdce a vztahy. Pomáhá nemilovaným být milováni. Pomáhá spojit se se přízněnými dušemi. Pomáhá smířit se s bolestí. Jemně čistí čakry, rozvíjí kreativitu, vyvolává sny. Přináší úlevu při dýchacích obtížích, atmatu, čistí ledviny, zlepšuje zrak a stav pokožky, udržuje v rovnováze štítnou žlázu.

Serpentinit - je uzemňující kámen, který pomáhá při meditaci a duchovních prožitcích. Čistí čakry a podněcuje činnost čakry korunní. Otevírá prostor mentálním schopnostem a usnadňuje pochopit duchovní základ života. Pomáhá získat pocit rostoucí kontroly nad vlastním životem. Vyrovnává mentální a emocionální nerovnováhu. Dokáže mimořádně účinně vyčistit a odbourávat jedovaté látky z tkání i krve. Údajně zajišťuje i dlouhověkost. Tento kámen vás zbavuje citové zátěže pocházející z předešlých vztahů. Kámen nekonečna použijte, chcete-li se setkat s někým ze své minulosti, neboť při setkání navodí tichou a citlivou atmosféru.

Serpentinit zelený - světle zelený Serpentin působí výborně při tišení bolesti - zejména menstruačních a svalových křečí.

Sugilit - je kamenem lásky a moudrosti. Otevírá všechny čakry přívalu lásky a současně je uvádí do vzájemné rovnováhy. Chrání před všemi šoky, traumaty a zklamáními. Dokáže rovněž ulevit od duchovního napětí. Pomáhá citlivým lidem, aby se adaptovali na pozemské vibrace, aniž by museli propadnout malomyslnosti. Sugilit napomáhá odpuštění a potlačuje nepřátelství. Přináší pomoc lidem, které trápí paranoidní stavy, schizofrenie, lidem s autizmem či dyslexií. Potlačuje pocit lítosti, smutku a strachu. Učí odpouštět sám sobě. Podporuje překonávání konfliktů, aniž by bylo nutno dělat kompromisy. Mangan obsažený v Sugilitu dokáže skvěle rozhánět bolesti hlavy stejně jako nepříjemné pocity všeho druhu. Léčí epilepsii a motorické problémy. Uvádí do souladu nervy a mozek. Světle zbarvený Sugilit čistí lymfatický a krevní systém.

Sluneční kámen - vnáší do života radost a světlo. Čistí všechny čakry. Jedná se o alchymistický kámen, který během meditací i v každodenním životě přináší hluboké spojení se světlem a léčivou silou Slunce. Pokud je pro vás těžké říkat „ne" a věčně se jen obětujete pro druhé, noste sluneční kámen stále s sebou. Krystal potlačuje závislost, napomáhá schopnosti řídit vlastní osud, podporuje nezávislost a sílu do dalšího života. Potlačuje deprese a rozhání chmury, odstraňuje zábrany a potíže. Léčí chronickou bolest v krku a přináší úlevu v případě žaludečních vředů. Mimořádně dobře pomáhá při nemocech a potížích způsobených střídáním ročních dob. Rozhání deprese. Ulevuje při problémech s chrupavkami a revmatizmu.

Stichtit - kámen otevřené mysli, vnáší do duše pokoj a mír. Prospívá také dětem, pomáhá jim být klidnými a pozitivními. Dále pomáhá při rozrušení, podporuje uvolnění a uvolňuje svalové křeče. Napomáhá při překyselení organizmu, pálení žáhy a bolestech žaludku. Zlepšuje pružnost svalstva, šlach a kůže, pomáhá zmírnit revma.

Sodalit - spojuje logiku s intuicí a podněcuje činnost šišinky a třetího oka. Jedná se o mimořádně užitečný kámen pro týmovou práci, přináší harmonii, solidaritu a vědomí společného cíle. Rozvíjí mysl, potlačuje duševní zmatek a intelektuální závislost. Vnáší do mysli klid, umožňuje přijímat nové informace. Přináší vyrovnanost a potlačuje návaly paniky. Zvyšuje sebevědomí, pomáhá přijímat sama sebe a zvyšuje důvěru ve vlastní schopnosti. Sodalit udržuje v rovnováze metabolizmus, překonává nedostatek vápníku a čistí lymfatický systém i jednotlivé orgány. Podněcuje fungování imunitního systému. Napravuje poškození způsobená ozářením a nespavostí. Léčí krk, hlasivky a hrtan. Pomáhá při ochraptělosti a poruše trávení. Sráží horečku, snižuje krevní tlak a podněcuje vstřebávání tekutin v těle.

Turmalín - čistí auru, odstraňuje bloky, rozhání negativní energii a ukazuje řešení specifických problémů. Napomáhá pochopení sebe sama i ostatních. Zavede vás hlouběji do vlastního nitra, zvýší vám sebedůvěru a potlačí strach. Uvádí do rovnováhy proud myšlenek, čakry. Uvolňuje napětí, což může být přínosem při napravování páteře. Uvádí do rovnováhy mužskou a ženskou energii v těle. Rýhy táhnoucí se po délce krystalů turmalínu zvyšují energetický tok, čímž z tohoto kamene dělají vynikající pomůcku pro léčení, zvyšování energie a odstraňování bloků. 

Turmalín černý (Skoryl)-  Chrání před zářením mobilních telefonů, mentálními útoky, kouzly a nepřátelskými myšlenkami. Dokáže odvracet negativní energii všeho druhu. Spojuje se základní čakrou, uzemňuje energii a zvyšuje tělesnou vitalitu. Odstraňuje napětí a stres. Čistí negativní myšlenky, navozuje stav neutrální objektivity a schopnost racionálního uvažování. Podněcuje k pozitivnímu naladění. Současně pobízí k altruistickému jednání a rozvíjí praktické tvůrčí schopnost. Brání před nemocemi přinášejícími oslabení organizmu, posiluje imunitní systém, léčí dyslexii a artritidu. Přináší úlevu od bolesti a harmonizuje míchu.

Zoisit - pomáhá zdravé prosazení vlastního já, zahání letargii a vynáší na povrch potlačované city a pocity, aby se posléze dočkaly volného vyjádření. Podporuje fyzické uzdravování, má detoxikační účinky. Dokáže neutralizovat překyselení organizmu a potlačuje záněty. Posiluje imunitní systém a podporuje regeneraci buněk. Léčí srdce, slezinu, slinivku břišní a plíce. Tento kámen zvyšuje plodnost, léčí nemoci vaječníků a varlat. V kombinaci s rubínem zvyšuje potenci.

Záhněda - ochranný kámen se silným napojením na zemskou a základní čakru. Pomáhá v klidu a vyrovnaně překonávat obtížné situace. Dodává sílu při rozhodování. Zahání geopatogenní stres, pohlcuje elektromagnetický smog, napomáhá vylučování a detoxikaci na všech úrovních. Záhněda nás učí, jak se rozloučit se vším, co již neslouží svému účelu. Rozpouští deprese a navozuje stav emocionálního klidu. Napomáhá přijmout fyzické tělo a jeho sexuální povahu. Zvyšuje mužnou sílu a pročišťuje základní čakru, díky čemuž se mohou vášeň i touha přirozeně rozvíjet. Kámen likviduje střety protikladů, zvyšuje soustředěnost a potlačuje komunikační problémy.Záhněda je přirozeně ozářena, působí výborně při léčbě spojené s radioaktivitou nebo chemoterapií. Je zvláště účinná při léčení břicha, kyčlí a nohou. Přináší úlevu od bolestí a prospívá rozmnožovacím orgánům, svalům, nervové tkáni a srdci. Potlačuje křeče, posiluje záda a zvyšuje odolnost nervové soustavy. Napomáhá ukládání minerálů a reguluje rovnováhu tekutin v těle.

Unakit - posiluje paměť, zlepšuje koncentraci, pomáhá překonat deprese a pocity strachu. Chrání před přílišným sebevědomím a nepředloženým jednáním. Ochraňuje srdce před anginou pectoris, zpomaluje průběh Alzheimerovy nemoci, posiluje činnost mozku. Pomáhá při bolesti hlavy, problémech s trávicím traktem a vymaňuje ze závislostí.

Napsat příspěvek

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.

Zadejte Vaši registrační emailovou adresu.

Storno

Nemusíte si pamatovat všechno!

www.simira.cz nemusíte nosit v hlavě, občas se sami připomeneme e-mailem. Nepropásněte nové soutěže o zajímavé ceny, nejžhavější produktové novinky ani informace o off-line trzích.


Prosím zadejte platnou e-mailovou adresu.

Děkujeme za přihlášení k odběru novinek!

Získejte řadu dalších výhod!


  • Ušetřete čas při nákupu
  • Získejte přehled o stavu vašich objednávek
  • Nenechte si ujít možnost získat slevové kupóny našich prodejců
  • Ovlivněte dění na Simiře svými postřehy a názory
  • Komunikujte přímo s výrobcem a dohodněte detaily své objednávky
  • Nechte si vyrobit své zboží na míru

Chci se registrovatTrvá to jen chviličku :-)