SIMIRádce

Ujíždím na kvašené zelenině.

9.82016

Kouzlo kvašáku je v tom, že si vyrobíte jen takové množství zeleniny, kterou velice brzy sníte. Dalším zázrakem, který mi nikdo nechce věřit,  je vykvašení během jediného týdne. Pokud nemáte odvahu ke zkoušení, podívejte se na článek nadupaný recepty.

Moje zatím nejpikantnější kompilace je:  červená řepa, cibule, řapíkatý celer, bílé zelí, čínské zelí. Lehce osolit, nepřesolit. Svou první várku jsem zničila právě přesolením. Přidat kmín a podle vašich mlsných jazýčků například tymián. Pomačkám v míse, zelenina pustí šťávu a budete překvapeni kolik. Nacpat pořádně do kvašáku, hodně namačkat. Vložte keramické kolečko, zavřete pokličkou, přitlačit dřevěným kolíkem. Potom již stačí pár dní počkat. Můj hrnec stojí na kuchyňské lince a opravdu není nic cítit. Už za pár dní můžete ochutnat. Poprvé mně trochu zarazila šťáva, která se vytvořila v kombinaci právě s řepou. Je taková, jak bych to řekla, slizká. Nenechte se vyděsit, je to normální.

Podávám tak, že vyndám množství, které sníme do skleněné misky a lehce zakapu olivovým olejem. Víc to nepotřebuje. Radka již také podlehla a vymyslela ňamku : na placku tortily naneste kvašenou směs, já jsem tam ještě nadrolila trochu balkánského sýra, přeložte a na pánvičce prohřejte.

Podívejte se na moje video o kvašení    https://www.magisto.com/video/Pl5EZlcOCjo7URFiCzE

Kvašáky u nás nabízí více tvůrců v různých velikostech a designech. Podívejte se, objednejte a podlehněte. Je to levné, zdravé a domácí. Ze surovin, které byly vypěstovány u nás nebo na vašich zahrádkách, nikde to necestovalo, zelenina je konzervovaná pouze kvašením. Budete na sebe pyšní. Jako já.

kvašená Zdenka (neplést si s nakvašená)

Uložit

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.

Zadejte Vaši registrační emailovou adresu.

Storno

Nemusíte si pamatovat všechno!

www.simira.cz nemusíte nosit v hlavě, občas se sami připomeneme e-mailem. Nepropásněte nové soutěže o zajímavé ceny, nejžhavější produktové novinky ani informace o off-line trzích.


Prosím zadejte platnou e-mailovou adresu.

Děkujeme za přihlášení k odběru novinek!

Získejte řadu dalších výhod!


  • Ušetřete čas při nákupu
  • Získejte přehled o stavu vašich objednávek
  • Nenechte si ujít možnost získat slevové kupóny našich prodejců
  • Ovlivněte dění na Simiře svými postřehy a názory
  • Komunikujte přímo s výrobcem a dohodněte detaily své objednávky
  • Nechte si vyrobit své zboží na míru

Chci se registrovatTrvá to jen chviličku :-)