Mikysek - malované království

Když se malované tuniky, topy a trička od Mikyska objevily prvně na Facebooku, vzbudily velký ohlas. Není divu, precizní provedení a neokoukané motivy vyvracejí tvrzení zlých jazyků, že batika je out.

 • 2. 6. 2013 napsal admin Radka
 • medailonky
 • 1476x
 • 2  (+2 / -0)

Když se malované tuniky, topy a trička od Mikyska objevily prvně na Facebooku, vzbudily velký ohlas. Není divu, precizní provedení, neokoukané motivy vyvracejí tvrzení zlých jazyků, že batika je out.

U Mikyska toho ale najdeme mnohem více – bytový textil, šperky, akvarely, dekorace. A podle slov prodejce v profilu se můžeme těšit i na hračky pro děti, včetně loutek.

Není toho na jednoho člověka moc? Ideální příležitost Mikyska trochu vyzpovídat a dozvědět se více.

 • Prozradíte nám, kdo se skrývá za značkou Mikysek? Je to jedna osoba nebo snad malá rodinná firma? Záběr máte opravdu široký.

Za značkou Mikysek se skrývám pouze já, a to pod školní přezdívkou. Od dětství jsem ráda malovala a tvořila. Od školky jsem navštěvovala ZUŠ – výtvarný obor. Poté jsem se mu věnovala i na gymnáziu a nakonec i při výběru oboru na vysoké škole výtvarná výchova jasně zvítězila Smějící se.

Snad jsem podědila i něco po předcích: maminka studovala pražskou uměleckoprůmyslovou školu, otec i dědeček byli amatérští malíři a strýc sochař.

Do malování triček, tvorby šperků a dalších věcí jsem se pustila proto, že jsem chtěla využít svou kreativitu ještě někde jinde než ve škole při práci s dětmi, nebo ve vlastním bytě.

Baví mě třeba i výmalba pokojů. Půdní vestavbu jsem ladila do afrických motivů, pokojíček Honzíka do námořních. Má tam maják, balon, ptáky, podmořské tvory...

Na Simiře mám umístěnou jen část svých výrobků, další čekají na realizaci v mé hlavě. Mám hodně málo času. 

 • Podle Vaší tvorby lze soudit, že inspiraci hledáte hlavně v přírodě. Je to tak? Nebo máte inspirativních zdrojů více?

Inspiraci v přírodě hledají lidé od nepaměti, to ví asi každý, nejsem proto výjimka. V uspěchané době je fajn si ji vzít alespoň kousek k sobě, třeba jenom na tričku, či jiném doplňku…

 •  Ve Vašem profilu na nás kouká obličej roztomilého miminka. Máte děti, jste čerstvou maminkou? Jak zvládáte skloubit péči o potomka/y s Vaší tvorbou?

Už to budou dva roky, co  jsem na mateřské „dovolené“ se synem Honzíkem.  Skloubit tvorbu s péčí o malé dítě je značně náročné.

Honzík je dost velký neposeda, vyžaduje stálou pozornost. Teprve když se ho podaří uspat, mám čas pro sebe a své tvoření… Potom musím být ale pořád ve střehu, kdy se probudí. 

Stále  jsem ale optimista a doufám, že se zase jednoho pěkného dne, či lépe řečeno noci opět vyspím v kuse až do rána Smějící se.

 •  Nosíte sama svoje malované oděvy?

Kovářova kobyla chodí bosa. Zatím jsem si stihla pouze nabatikovat tričko. Je zatím bez vážek, motýlů a kopretin. J

 • Co děláte, když se Vám práce nedaří?

Odložím ji na jindy Usmívající se nebo třeba motiv přemaluji, změním….Místo trička si vezmu korálky, či fimo a dělám něco jiného….

 • Posloucháte při tvorbě muziku? Jakou máte ráda?

Protože jsem celý den „zaměstnaná“ svým synem, který je nejen pohybově, ale i zvukově nadaný, J tak mám ráda při práci ticho. Jinak si ráda poslechnu jak hudbu klasickou, tak etnickou i pop. Záleží na situaci a náladě.

 • Je něco, co Vám spolehlivě zvedne náladu?

Můj syn, když provede nějakou lumpárnu a pak se na mě podívá svým „psím“ pohledem - třeba když mi vezme v nestřeženém okamžiku pastelky a pomaluje stěnu.

Někdy postačí i pěkné počasí, kdy můžeme jít načerpat sílu ven na zahrádku, či do přírody Usmívající se

 • A naopak něco, co Vám ji spolehlivě zkazí?

Zdražení plínek, Sunaru, barviček na malování Usmívající se, hluční sousedé…

 • Kdybyste měla doporučit nějaký výrobek ze Simiry, který by to byl a proč?

 Nabídka na webu je bohatá, kolegové mají plno dobrých nápadů.

Děkujeme za rozhovor a přejeme brzy klidně prospanou celou noc Mrkající

 

Přidej se
k Simiře na

 • Google plus
 • Facebook

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.