DESIGN JM - království cínu a minerálů

Pod nickem „design jm“ se skrývá tvorba paní Jarky Machové. Význam nicku je tedy zjevný. Kdo je ale paní Jarka? Kdo je ta šperkařka s nesmírně šikovnýma rukama a bezvadnými nápady? Mám ráda prodejce, jejichž tvorba je tak specifická, že ji poznáte mezi desítkami jiných, kteří používají stejnou techniku i materiál. Tvorba „design jm“ tyto kritéria splňuje bez výjimek.

  • 7. 4. 2016 napsal admin radka a design jm
  • medailonky
  • 2062x
  • 5  (+5 / -0)

Jarka nám toho o sobě na profilu mnoho neprozrazuje. Dozvídáme se jen, že ji zaujala výroba cínových šperků a že se nebojí ani případných nelichotivých reakcí svých zákazníků. Tomu se nedivím, neumím si negativní reakce představit Usmívající se. Víc toho o Jarce nevíme a tak se musíme zeptat:

Co nám o sobě prozradíte? 

Co bych o sobě řekla? Už jsem překročila padesátku, mám dvě dcery, jednoho vnoučka a nedávno nám přibyly vnučky – krásná dvojčátka. Žiji na malém městě v rodinném domku s manželem a Matýskem – to je pejsek yorky.

Napadlo by Vás někdy v životě, že se budete zabývat něčím takovým, jako dnes – výrobou šperků? 

Určitě mne to nenapadlo, i když to byl můj životní sen – ne šperky, ale keramika, kterou jsem se bavila už od dětských let. Teprve nedávno, když jsem si z hrnčířského kruhu zrušila záda, jsem začala přemýšlet co dál. Náhodou jsem viděla medailonek jedné cínařky – a nová láska byla na světě. Usmívající se

Narazila jste při tvorbě na nějaké překážky? 

Měla jsem to štěstí, že ne, mohu se věnovat výrobě zcela dle libosti – a toho si moc vážím.

Vy máte v dílně televizi?  U jakého pořadu se vám nejlépe pracuje a ovlivní program finální podobu výrobku? Nebo máte vždy předem jasnou představu, co z daného kamene, či jiného materiálu vznikne? 

Televize je jen zvuková kulisa, jen to poslouchám - mám pocit, že nejsem sama. A co se týče výroby tak v 80 % procentech nevím, co vznikne - je to o náhodě, co mne zrovna napadne. To se netýká andílků, kterých dělám nejvíce, a nejvíce mne také baví. Andílky dělám snad ze všeho - vždy jak vidím nějaký kamínek, korálek nebo kousek keramiky, tak jako první mne napadne, jak by z toho vypadal anděl Smějící se Nevinný Andílky mám moc ráda.

Při tvorbě využíváte minerály a polodrahokamy, máte nějaký oblíbený kámen? 

Nemám svůj oblíbený kámen – mám ráda všechny minerály a materiály, vše co vydrží vysokou teplotu, tak zkouším ocínovat.

Na vánoce jsem od vás jako dárek k nákupu, obdržela stírací los. Přišlo mi to jako skvělý nápad. Máte i jiné prodejní strategie? Co byste třeba doporučila méně úspěšným prodejcům?

Ano jako poděkování za nákup jsem začala vkládat ke šperkům výherní losy, dlouho jsem přemýšlela nad malými dárky, většinou jsem dávala malé kamínky a různé drobnosti, ale pak, když jsem byla na poště s balíky a viděla losy, napadlo mne, že by to mohlo potěšit – los mne stojí jen 10korun, ale výhra může být velká. Myslím, že zákaznicím se to líbí více než nějaké malé zbytečnosti – a to vzrušení při stírání ……. Usmívající se

A co týče prodejní strategie tak myslím, že nemám žádnou – prostě vyrábím a snažím se dělat zákaznicím radost.

Existuje něco, co vás dokáže spolehlivě naštvat?

Nemám ráda nedochvilnost a nespolehlivost – jinak jsem pohodová a nic mne nerozhází.

Co vám naopak vždycky přivodí dobrou náladu, jak relaxujete a odpočíváte, pokud zrovna netvoříte? 

Dobrou náladu mi zaručeně vždy zvedne milé poděkávání, pochvalný dopis nebo komentář, to je pro mě myslím nejdůležitější. A relax?? mám pocit , že cínuji pořád – několik hodin denně, stále mne to baví a úplně naplňuje. Někdy se musím nutit dělat něco jiného – jít na zahrádku, posedět s přáteli Usmívající se.

Kdybyste měla kouzelnou hůlku, co byste si přála?

Abych pravdu řekla tak asi nic, všichni jsme zdraví, netrpíme nedostatkem, jsme rádi na světě a užíváme si to – takže snad jedno přání - aby to tak zůstalo napořád.

Je něco co byste chtěla našim čtenářům ještě vzkázat?

Ano, doufám, že jsem jich neunudila svým tlacháním, všem přeji aby se našli v nějakém tom koníčku – je to totiž neuvěřitelný relax.

Krásné dny Všem Jarka Machová

 

 

 

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.