Ankara – víla vedle víly

Dnes Vám představíme Ankaru, vlastním jménem Andreu Karasovou. Její obchod je pohádkový, jedna víla vedle druhé.

  • 20. 8. 2016 napsal admin
  • medailonky
  • 4055x
  • 1  (+1 / -0)

Ve svém profilu Vás uvítá slovy:

Dobrý den,

vyrábím hlavně keramické víly, panenky a andílky, občas přibude ještě nějaké zvířátko a nějaká drobnost pro radost v podobě sluníčka či zvonečků. Zatím se rozkoukávám, tak přeji i Vám příjemné pokoukání.

.Jste keramičkou na plný úvazek nebo Vás živí něco jiného?

Ano, jsem keramičkou na plný úvazek.

Co Vás inspiruje?

Inspiruje mě každý den, každý zajímavý okamžik, každý zvláštní pocit. Jdete ven a vidíte spoustu věcí, pak si sednete do dílny s kouskem hlíny a najednou to tam je, jde Vám to samo, nemusíte přemýšlet, co zrovna vytvoříte, prostě to samovolně vznikne a to je krásné, to je to, co mě na mé práci baví.

Vyrobila jste někdy něco, s čím jste se nechtěla rozloučit? Co to bylo?

Ano, a byla to kupodivu víla :-) a doteď myslím, že byla jedinečná. Dokonce jsem se budoucích majitelů ptala, jaké pro ni mají doma místo, jestli je hezké, aby se jí tam líbilo :-)

Můžete nám stručně popsat, jak taková víla vzniká?

Asi trošku navážu na předchozí otázku, někdy je taková chvíle, že to jde samo, jindy, ach ano, je to tak, je to práce jako každá jiná, takže přijdete do dílny, vezmete hlínu a pracujete na objednávce. Přesto, i tak se snažím dělat každou jinak. Když se ohlédnu zpět, prošly slečny velkým vývojem a jsou opravdu rok od roku malinko jiné.

Co děláte, když zrovna nepracujete?

Jdu ven, do přírody s pejskem, chodím tancovat, čtu, občas něco napíšu a občas si taky lehnu :-)

Kdybyste nebyla keramičkou, jakou činností byste se chtěla zabývat?

Byla bych zase keramičkou :-) Taky mě láká malovat, ale času nezbývá, takže prozatím zůstávám tam, kde jsem a jsem tam šťastná. Myslím, že ta chvíle, kdy bude třeba jít dál, přijde sama. Pak můžu malovat, ale můžu taky dělat úplně něco jiného, kdo ví :-)

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.