Společnýma rukama

S. R. je projekt, který na začátku roku 2015 založila a nyní koordinuje Lucie Avramová (Luuthien). Spolu s ní je do projektu zapojena řada českých korálkářek a další se přidávají.

  • 20. 5. 2015 napsal admin Zdenka
  • pozvánky
  • 2944x
  • 2  (+2 / -0)

Na začátku stál nápad Věniny Kolomazníkové, která chtěla ve Studiu Artesilver uspořádat výstavu šitého šperku. S tím oslovila Lucii. Nápad se postupně rozvíjel, až padl návrh vytvořit společnými silami jeden šperk, který by mohl být během výstavy vydražen, přičemž výtěžek by putoval na konto vybrané nadace. A tak byl založen projekt Společnýma rukama a rozjet první jeho počin. www.spolecnyma-rukama.cz

Na prvním společném šperku s názvem Séraphine spolupracovalo 22 korálkářek (seznam viz níž). Autorkou vítězného návrhu, který byl nakonec zpracován, se stala Dita Koksová (diko). Podle návrhu šperk sestává z jednotlivých šitých květin a listů, které jsou aplikovány na šité mřížky. Každá z korálkářek tak nejprve doma ušila svou porci květin, listů a mřížek a poté byly jednotlivé komponenty kompletovány ve Studiu Artesilver.

Během práce padl návrh zapojit do projektu módní návrhářku, která by ke šperku ušila šaty. S návrhem spolupráce byla oslovena Petra Pilařová  www.petrapilarova.cz, která nabídku neodmítla, a tak se stala neodmyslitelnou součástí celého projektu. Sama totiž v té době plánovala vlastní módní přehlídku s dražbou šatů. Nabídka tedy přišla v nejsprávnější čas a oba záměry, tedy výstava šitého šperku a módní přehlídka Petry Pilařové, byly spojeny v jednu velkou akci.

Fotografie https://www.maxxfoto.cz/  Lucie Baldé

 Vernisáž ve Studiu Artesilver www.studioartesilver.cz zároveň odstartovala prodejní výstavu šperků šitých z korálků, kterými se prezentují jednotlivé autorky projektu. Na této výstavě jsou k vidění také soutěžní šperky z minulých kol prestižní mezinárodní soutěže Battle of the Beadsmith. Mezi nimi nechybí ani loňský (2014) vítězný náhrdelník Touch of Paradise autorky Dity Koksové (diko). Další šité šperky jsou k vidění na doprovodné výstavě v obchodě BJ Shop. Obě výstavy potrvají až do 31. 5. 2015.

 

Vstupenky na přehlídku možno zakoupit za 299,- Kč na těchto místech: Vstupenky jsou k dostání za 299,- Kč v Belle Fleurs v Jindřišské 2, ve studiu Artesilver na Kollárově 16 a na zámku Berchtold. 
Výstava má otevřeno út-so od 11:00 do 18:00

 

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.