Cestujte se Simirou. Sardínie.

Možná jste si všimli mojí nepřítomnosti. Opět nám začaly stepovat toulavé boty. Od myšlenky nebylo daleko k akci. Napsali jsme omluvenky dětem, zamluvili trajekt, zbalili lezení, plavky, jídlo. Vše jsme nacpali do auta a hurá za dobrodružstvím. Pokud čekáte pohodu u hotelu s pravidelnou stravou, tak jste na omylu. Jídlo s velikou pečlivostí uložené v bedně, plynu dost, matrace a spacáky na pozicích. Mapy a průvodce v dosahu.

  • 10. 10. 2015 napsal admin Zdenka
  • pozvánky
  • 3402x
  • 1  (+1 / -0)

Cesta je to dlouhá. Z prahy přes Mnichov, s malou přestávkou u Lago di Garda až do Livorna je to přibližně 1300 km. Cestu lodí jsme absolvovali přes den a trvala okolo 7. hodin.

Odpoledne jsme se vylodili v přístavu Olbia. Největším zážitkem z cesty byl dětský koutek. Děti jsme z něj nemohli dostat. Také jsme před přistáním krmili racky. Byli úžasně šikovní při chytání kousků chleba.

Hned jsme se samozřejmě vrhli do vln, bylo krásně a teplíčko. Z našich výrobců mi moře připoměla svými šperky  Therapy

Namířili jsme si to směrem k západnímu pobřeží, které je divoké a opuštěné. Chtěli jsme divočinu a tu se nám podařilo najít dokonale. Některá místa byla tak opuštěná, že tam mnohdy nebyl ani signál. Byla tam i ta liška, která nám žrala boty a odpadky.

Bylo tam tak pusto a klid, že jsme si dokonce i četli. Já jsem přečetla tři knihy. Velice se mi osvědčily obaly na knihy. Většinou mám knížky z knihovny a nerada bych jim uškodila. Mám vyzkoušený obchůdek Ghendess.

Zažili jsme téměř všechno. Hory, moře, zvířata jsme potkali jak domácí, tak divoká. Počasí si s námi opět pohrálo. Jižní Evropou se přehnaly bouře a cyklón, pršelo dva dny. Pod modrou plachtou jsme si připadali jako Šmoulové. Pokud si budete plánovat jakoukoli dovolenou, zeptejte se radši dopředu, jestli nemáme také volno. Bývá vždy nějaká anomálie v počasí. Hezkých dnů ale bylo většina.

Úkoly do školy jsme svědomitě dělali. Moje zkušenost je, že když se na dovče dětem sami věnujeme, jsou nakonec lépe připravené než ze školy, kde má paní učitelka na jednotlivce málo času. Výborná věc pro cestovatele a jejich deti jsou pastelkovníky. U nás na Simiře máme výrobce nejen pastelkovníků  Jakushi.

Dva týdny utekly jako voda při cyklónu. Zpět jsme jeli trajektem v noci, spali jsme na palubě. Pro děti to byl jeden z největších zážitků. Po vylodění v Livornu jsme vjeli do veliké bouře, v přístavu byly lokální záplavy, málem jsme nedokázali vyjet z města.

Trošku problém byl se sladkou vodou, museli jsme hledat, kde doplnit zásoby. Ale zjistila jsem, že když si člověk nevysušuje pleť na obličeji vodou, nepotřebuje krém. Koupali jsme se jen v moři. Doma jsem se samozřejmě naložila do vany. S přípravky od výrobce Katka V.

Cesta do Čech byla úmorná, ale dojeli jsme podle plánu. Pokud budete plánovat cestu na Sardínii, doporučuji měsíce mimo hlavní sezónu. O prázdninách je na Sardínii vedro a hodně lidí. Vydejte se do odlehlých míst na západě a jihozápadě ostrova. Pokud budete chtít pár tipů, napište mi na zdenka.vaskova@simira.cz

Děkuji za přízeň.

Zdenka

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.