Nečekaně za dveřmi. Tip na výlet.

Ráda bych vás pozvala kousek za hranice naší republiky. Pokud někomu řeknete, že jedete do Německa, kousek za Waiden, asi neohromíte. Jenže to je velká chyba. Pouhých 300 km nekomplikované cesty po dálnici, měřeno z Prahy, vás přesune do malebných údolí skal, lesů a potůčků. A báječného jídla.

  • 6. 7. 2016 napsal admin Zdenka
  • pozvánky
  • 769x
  • 0  (+0 / -0)

Frankenjura - ráj cyklistů, vodáků, lezců, chodců nordic walking i pěších turistů.

Mapu jako doplněk k lezeckým průvodcům nabízí www.lezec-shop.cz, sponzor naší Letní cestovatelské soutěže.

V každé vesnici, kterou potkáte, je určitě tradiční restaurace. Pod lípami, U pošty nebo U nádraží, kde se u vás postarají většinou rodinní příslušníci. Vaří se zde ze sezóních surovin jako je chřest, polenta, zvěřina a doporučuji nevynechat polévku. V každém větším městě je i pivovar.

Jako výchozí bod bych doporučila městečko Pottenstein. Je zde krásný kemp, malý akvapark, minigolf a uličky plné typických hrázděných domů. Obyvatelé celé téhle oblasti velmi dbají na svoje zahrady s okolí domů. I naše malé děti pokaždé říkají: Tady je to takové hezké, rozkvetlé a upravené. A mají pravdu. Síť cyklostezek je nekonečná, najdete zde popsané trasy pro nordic walking, které vám připraví i překvapení v podobě vodních úseků.

Všude jsou krásné silnice, u každého výchozího bodu jsou parkoviště. O místech k odpočinku u silnice ani nemluvím. Mojí rodinu sem přivádí lezení po vápencových skalkách, které jsou pro Frankenjuru typické. Cestou do skal se pokaždé kocháme přírodou, krásnými výhledy a naposledy i jahůdkami.

Tvořivé duše jsou všude, Tady se obvlášť snažili. Někdy jsou zahradní dekorace na hranici kýče, ale sem to prostě patří. Většina zahrad je jako od babičky. Zajímavým poznatkem také je, že v neděli chodí všichni ven, Je zde spousta akcí a aktivit.

 Vyražte na výlet, využijte prázdniny a vyfoťte se s našimi výrobky třeba právě ve Frankenjuře. Vyhrajte krásné ceny  od www.lezec-shop.cz a Sira Josepha

Čekáme na vaši první fotografii, cestování a soutěžení zdar!

Vaše Simira.Uložit

Uložit

Přidej se
k Simiře na

  • Google plus
  • Facebook

Jejda! Nejdřív se musíte přihlásit.